Blogs

Види настільних ламп

Усі настільні лампи можна умовно поділити на дві групи залежно від призначення.

Лампи для інтер'єру

Такі світильники використовуються переважно як предмети декору. Вони мають ефектний і дорогий зовнішній вигляд, допомагають наголосити на оригінальності обстановки в будинку і розставити в ній потрібні акценти. Інтер'єрні лампи часто виготовляються вручну, в їхньому оформленні присутні позолочені або штучно зістарені елементи, деталі з благородних металів, текстилю. Вони самі по собі привабливі та цікаві, за прямим призначенням такі прилади використовуються нечасто.

Технічні характеристики настільних ламп

Тип джерела світла

Настільні лампи можуть працювати з будь-якими типами лампочок. Найбільш поширеними є лампи розжарювання та світлодіоди. Лампа розжарювання дає світло, близьке до природного, але вона недовговічна і сильно нагрівається, а отже, може стати причиною опіків та травм при необережному поводженні з приладом. Світлодіодна лампа в цьому відношенні набагато практичніша та безпечніша. Вона дає високу якість свічення, служить у рази довше і не гріється навіть при тривалій експлуатації.

В окрему групу можна виділити прилади із вбудованими світлодіодами. Такі настільні лампи виглядають дуже стильно і сучасно, якісні моделі відповідають усім вимогам до світильників для роботи. Єдиний недолік цих приладів у тому, що замінити світлодіоди, що згоріли, не можна, правда, перегорають вони дуже рідко, тому цей нюанс не є критичним.

Потужність та якість світла

Потрібний рівень освітлення від настільного світильника здатна забезпечити лампа розжарювання потужністю 60 Вт або світлодіодна лампочка потужністю 8-10 Вт.

Звісно, ​​це усереднене значення, і кожного приміщення потрібно підбирати джерело світла індивідуально. Якщо користувачеві недостатньо світла зазначеної потужності, потрібно встановити світильник більш яскраву лампочку.

Ще один важливий показник – колірна температура світла. Лампи розжарювання дають освітлення, що відповідає теплій частині спектру, світлодіоди можуть випромінювати світло практично будь-якого кольору. У робочих світильниках рекомендується використовувати «холодне» блакитне світло – воно допомагає концентруватися, підвищує працездатність, усуває сонливість.

Blogs

Магнітні трекові системи - це відносно новий, але вже добре зарекомендував себе вигляд інтер'єрного освітлення. Зовні вони виглядають як класичні трекові світильники, але кріплення джерел світла у них магнітне, що значно спрощує монтаж та експлуатацію обладнання. Про інші особливості та варіанти використання магнітних треків в інтер'єрі читайте у цій статті.

Магнітні трекові системи освітлення складаються з двох основних частин: шинопроводу особливої ​​конструкції та безпосередньо самих світильників.

Шинопровод має П-подібну форму у перерізі і зовні виглядає так само, як у звичайних трекових систем. Головна його відмінна риса – наявність внутрішньої 3-шарової пластини, на яку без будь-яких додаткових кріплень примагнічуються адаптери джерел світла.

Внутрішня контактна плата має напругу не більше 24 В, а тому не становить жодної небезпеки для людини або свійських тварин. До побутової електромережі вся система підключається через трансформатор (блок живлення).

Простота монтажу – одна з основних переваг магнітних систем освітлення.

Серед інших переваг таких світильників цього типу:

- Універсальність: магнітні треки можна використовувати як основні або допоміжні джерела світла, вони легко монтуються на будь-які горизонтальні та вертикальні поверхні.

- Економічність та безпека: завдяки невеликій потужності та низькій напрузі живлення, світлодіодні магнітні треки є одними з найвигідніших джерел світла для дому.

-Простота переналаштування: світильники можна переміщати, змінювати кут освітлення, витягати та встановлювати назад, причому з усіма цими операціями легко впораються звичайні користувачі.

Види магнітних трекових систем

Залежно від типу шинопроводу магнітні системи поділяються на три групи:

- Вбудовані: шини таких конструкцій монтуються прямо в стельову поверхню, стики і елементи кріплення залишаються практично невидимими, а самі світильники монтуються врівень зі стелею. Такий спосіб установки особливо актуальний для невеликих приміщень з невисокими стелями, де важливе раціональне ставлення до організації простору.

- Накладні: напрямні елементи цих світильників встановлюються безпосередньо на поверхню стелі. Накладні шинопроводи - оптимальне рішення для стандартних стель, які не мають додаткового рівня, в який можна було б сховати кріплення.

- Підвісні: у таких приладів шини кріпляться до стелі на спеціальні тросики. Готові освітлювальні конструкції виглядають досить оригінально і можуть стати гарною альтернативою класичним підвісним світильникам. Зазвичай їх використовують для освітлення барних стояків, обідніх столів, кухонних острівців.

Як використовувати магнітні треки в інтер'єрі?

За допомогою магнітних трекових світильників можна організувати як загальне, і локальне освітлення. У першому випадку потрібно підбирати прилади з широким кутом розсіювання, саме вони зможуть рівномірно та якісно висвітлити весь простір кімнати.

Прилади спрямованого світла підходять для розташування акцентів в інтер'єрі, вони допомагають виділити світлом якісь цікаві особливості приміщення, оригінальні предмети інтер'єру, твори мистецтва. На одній трековій системі можна використовувати різні види світильників. Такий підхід дозволяє економити простір та спрощує користування системою освітлення.

Найчастіше магнітні трекові світильники використовують у оформленні сучасних інтер'єрів. Особливо таке підсвічування актуальне для стилів лофта, хай-тека та мінімалізму. Лаконічні світильники в монохромних корпусах органічно вписуються в подібні концепції, не привертаючи до себе великої уваги, але ефективно вирішують завдання освітлення.

Blogs

Кухонний острів зазвичай розташовується по центру кухні, тому його освітлення задає тон і настрій всьому кухонному інтер'єру. Підберіть для острова правильні світильники, і він стане місцем тяжіння всієї родини та друзів для довгих посиденьок та приємних розмов за чашкою смачного чаю.

Правило трьох

У більшості проектів світлового оформлення кухонь із островом дизайнери беруть за основу негласне «правило трьох». Воно пропонує використовувати для освітлення комбінацію із трьох підвісних світильників. Їх розташовують на рівній відстані один від одного на одній лінії зі стільницею острова.

Самі світильники можуть бути абсолютно однаковими або мати деякі відмінності. Бажано тільки, щоб вони були витримані в одному стилі, тоді вся композиція виглядатиме гармонійно. Наприклад, можна підібрати три прилади, у яких плафони мають ту саму форму, але пофарбовані в різні кольори.

Визначаємося з кількістю та габаритами світильників

Продумуючи сценарій освітлення кухонного острова, спирайтеся насамперед на розміри цієї частини приміщення. Якщо острів невеликий, можливо, вистачить для його підсвічування однієї або двох ламп. І навпаки, для великогабаритного острова кількість ламп може бути збільшена до 4 і більше.

За замовчуванням дизайнери рекомендують розміщувати підвісні світильники на відстані 75-80 см один від одного. Від країв столу або острова при цьому потрібно відступити по 15 см. оптимальна висота розміщення приладів – від поверхні стільниці до джерела світла – 75-90 см.

Нестандартні рішення

Якщо кухонний острів має квадратну форму, можна відмовитися від лінійної схеми освітлення і розташувати світильники над центральною частиною квадрата однією або декількома групами на різній висоті.

Декілька підвісних світильників можна замінити однією люстрою, що повторює форму форми самого острова (прямокутник або квадрат). 

Освітлення здатне перетворити простір кухні до невпізнанності, але в різноманітності дизайнерських рішень та асортименті сучасних світильників досить легко заплутатися.

Якщо ви сумніваєтеся в тому, який із варіантів освітлення кухонного острова якнайкраще впишеться у ваш інтер'єр, спробуйте розглянути класичні моделі підвісних світильників. Їхні плафони мають просту геометричну форми, а колір можна підібрати в одному з основних відтінків, присутніх в обробці вашої кухні. Таке рішення універсальне, воно гармонійно виглядатиме практично з будь-яким інтер'єрним стилем - від  класики до сучасного хай-теку.

read more