Як зробити зручне освітлення кухонного острова?

Як зробити зручне освітлення кухонного острова?

Кухонний острів зазвичай розташовується по центру кухні, тому його освітлення задає тон і настрій всьому кухонному інтер'єру. Підберіть для острова правильні світильники, і він стане місцем тяжіння всієї родини та друзів для довгих посиденьок та приємних розмов за чашкою смачного чаю.

Правило трьох

У більшості проектів світлового оформлення кухонь із островом дизайнери беруть за основу негласне «правило трьох». Воно пропонує використовувати для освітлення комбінацію із трьох підвісних світильників. Їх розташовують на рівній відстані один від одного на одній лінії зі стільницею острова.

Самі світильники можуть бути абсолютно однаковими або мати деякі відмінності. Бажано тільки, щоб вони були витримані в одному стилі, тоді вся композиція виглядатиме гармонійно. Наприклад, можна підібрати три прилади, у яких плафони мають ту саму форму, але пофарбовані в різні кольори.

Визначаємося з кількістю та габаритами світильників

Продумуючи сценарій освітлення кухонного острова, спирайтеся насамперед на розміри цієї частини приміщення. Якщо острів невеликий, можливо, вистачить для його підсвічування однієї або двох ламп. І навпаки, для великогабаритного острова кількість ламп може бути збільшена до 4 і більше.

За замовчуванням дизайнери рекомендують розміщувати підвісні світильники на відстані 75-80 см один від одного. Від країв столу або острова при цьому потрібно відступити по 15 см. оптимальна висота розміщення приладів – від поверхні стільниці до джерела світла – 75-90 см.

Нестандартні рішення

Якщо кухонний острів має квадратну форму, можна відмовитися від лінійної схеми освітлення і розташувати світильники над центральною частиною квадрата однією або декількома групами на різній висоті.

Декілька підвісних світильників можна замінити однією люстрою, що повторює форму форми самого острова (прямокутник або квадрат). 

Освітлення здатне перетворити простір кухні до невпізнанності, але в різноманітності дизайнерських рішень та асортименті сучасних світильників досить легко заплутатися.

Якщо ви сумніваєтеся в тому, який із варіантів освітлення кухонного острова якнайкраще впишеться у ваш інтер'єр, спробуйте розглянути класичні моделі підвісних світильників. Їхні плафони мають просту геометричну форми, а колір можна підібрати в одному з основних відтінків, присутніх в обробці вашої кухні. Таке рішення універсальне, воно гармонійно виглядатиме практично з будь-яким інтер'єрним стилем - від  класики до сучасного хай-теку.