Що потрібно знати про магнітні трекові системи?

Що потрібно знати про магнітні трекові системи?

Магнітні трекові системи - це відносно новий, але вже добре зарекомендував себе вигляд інтер'єрного освітлення. Зовні вони виглядають як класичні трекові світильники, але кріплення джерел світла у них магнітне, що значно спрощує монтаж та експлуатацію обладнання. Про інші особливості та варіанти використання магнітних треків в інтер'єрі читайте у цій статті.

Магнітні трекові системи освітлення складаються з двох основних частин: шинопроводу особливої ​​конструкції та безпосередньо самих світильників.

Шинопровод має П-подібну форму у перерізі і зовні виглядає так само, як у звичайних трекових систем. Головна його відмінна риса – наявність внутрішньої 3-шарової пластини, на яку без будь-яких додаткових кріплень примагнічуються адаптери джерел світла.

Внутрішня контактна плата має напругу не більше 24 В, а тому не становить жодної небезпеки для людини або свійських тварин. До побутової електромережі вся система підключається через трансформатор (блок живлення).

Простота монтажу – одна з основних переваг магнітних систем освітлення.

Серед інших переваг таких світильників цього типу:

- Універсальність: магнітні треки можна використовувати як основні або допоміжні джерела світла, вони легко монтуються на будь-які горизонтальні та вертикальні поверхні.

- Економічність та безпека: завдяки невеликій потужності та низькій напрузі живлення, світлодіодні магнітні треки є одними з найвигідніших джерел світла для дому.

-Простота переналаштування: світильники можна переміщати, змінювати кут освітлення, витягати та встановлювати назад, причому з усіма цими операціями легко впораються звичайні користувачі.

Види магнітних трекових систем

Залежно від типу шинопроводу магнітні системи поділяються на три групи:

- Вбудовані: шини таких конструкцій монтуються прямо в стельову поверхню, стики і елементи кріплення залишаються практично невидимими, а самі світильники монтуються врівень зі стелею. Такий спосіб установки особливо актуальний для невеликих приміщень з невисокими стелями, де важливе раціональне ставлення до організації простору.

- Накладні: напрямні елементи цих світильників встановлюються безпосередньо на поверхню стелі. Накладні шинопроводи - оптимальне рішення для стандартних стель, які не мають додаткового рівня, в який можна було б сховати кріплення.

- Підвісні: у таких приладів шини кріпляться до стелі на спеціальні тросики. Готові освітлювальні конструкції виглядають досить оригінально і можуть стати гарною альтернативою класичним підвісним світильникам. Зазвичай їх використовують для освітлення барних стояків, обідніх столів, кухонних острівців.

Як використовувати магнітні треки в інтер'єрі?

За допомогою магнітних трекових світильників можна організувати як загальне, і локальне освітлення. У першому випадку потрібно підбирати прилади з широким кутом розсіювання, саме вони зможуть рівномірно та якісно висвітлити весь простір кімнати.

Прилади спрямованого світла підходять для розташування акцентів в інтер'єрі, вони допомагають виділити світлом якісь цікаві особливості приміщення, оригінальні предмети інтер'єру, твори мистецтва. На одній трековій системі можна використовувати різні види світильників. Такий підхід дозволяє економити простір та спрощує користування системою освітлення.

Найчастіше магнітні трекові світильники використовують у оформленні сучасних інтер'єрів. Особливо таке підсвічування актуальне для стилів лофта, хай-тека та мінімалізму. Лаконічні світильники в монохромних корпусах органічно вписуються в подібні концепції, не привертаючи до себе великої уваги, але ефективно вирішують завдання освітлення.