Вибираємо настільну лампу для робочого столу

Вибираємо настільну лампу для робочого столу

Види настільних ламп

Усі настільні лампи можна умовно поділити на дві групи залежно від призначення.

Лампи для інтер'єру

Такі світильники використовуються переважно як предмети декору. Вони мають ефектний і дорогий зовнішній вигляд, допомагають наголосити на оригінальності обстановки в будинку і розставити в ній потрібні акценти. Інтер'єрні лампи часто виготовляються вручну, в їхньому оформленні присутні позолочені або штучно зістарені елементи, деталі з благородних металів, текстилю. Вони самі по собі привабливі та цікаві, за прямим призначенням такі прилади використовуються нечасто.

Технічні характеристики настільних ламп

Тип джерела світла

Настільні лампи можуть працювати з будь-якими типами лампочок. Найбільш поширеними є лампи розжарювання та світлодіоди. Лампа розжарювання дає світло, близьке до природного, але вона недовговічна і сильно нагрівається, а отже, може стати причиною опіків та травм при необережному поводженні з приладом. Світлодіодна лампа в цьому відношенні набагато практичніша та безпечніша. Вона дає високу якість свічення, служить у рази довше і не гріється навіть при тривалій експлуатації.

В окрему групу можна виділити прилади із вбудованими світлодіодами. Такі настільні лампи виглядають дуже стильно і сучасно, якісні моделі відповідають усім вимогам до світильників для роботи. Єдиний недолік цих приладів у тому, що замінити світлодіоди, що згоріли, не можна, правда, перегорають вони дуже рідко, тому цей нюанс не є критичним.

Потужність та якість світла

Потрібний рівень освітлення від настільного світильника здатна забезпечити лампа розжарювання потужністю 60 Вт або світлодіодна лампочка потужністю 8-10 Вт.

Звісно, ​​це усереднене значення, і кожного приміщення потрібно підбирати джерело світла індивідуально. Якщо користувачеві недостатньо світла зазначеної потужності, потрібно встановити світильник більш яскраву лампочку.

Ще один важливий показник – колірна температура світла. Лампи розжарювання дають освітлення, що відповідає теплій частині спектру, світлодіоди можуть випромінювати світло практично будь-якого кольору. У робочих світильниках рекомендується використовувати «холодне» блакитне світло – воно допомагає концентруватися, підвищує працездатність, усуває сонливість.